25.12.2018 11:04:12

Okçunun Sihirli LiriOkçunun Sihirli Liri

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Okçunun Sihirli Liri, Turkcell sponsorluğu ile görme engelliçocuklar için Braille alfabesiyle basıldı. Gözleri görmeyen ama hedefini hep onikiden vuran bir okçunun attığı okla başlayan bu öykü, görme engellilere özeleğitim veren ilköğretim okullarının öğrencilerine, derneklere ve kütüphaneleredağıtılacak.

 

Türkiye’nin en köklü yayınevlerinden Redhouse Kidz (SEVYayıncılık) ve Türkiye'nin lider iletişim şirketi Turkcell örnek birsosyal sorumluluk projesine imza attı. Redhouse Kidz(SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Okçunun Sihirli Liri, Turkcellsponsorluğu ile görme engelli çocuklar için Braille alfabesiyle basıldı.

 

Gözleri görmeyen, ama hedefini hep on ikiden vuran birokçunun attığı okla başlayan bu öykü, görme engellilere özel eğitim verenilköğretim okullarının öğrencilerine dağıtılacak. Ayrıca kitabın yazarı GöknurBirincioğlu ile bu okullar ziyaret edilerek etkinlikler düzenlenecek. Kütüphanelerede dağıtılacak olan Braille alfabesiyle basılan kitapların, mümkün olduğuncaçok görme engelli çocuğa ulaşması hedefleniyor.


 
Twitter'da Paylaş    Facebook'da Paylaş    Google Plus'da Paylaş    Pinterest'de Paylaş    LinkEdin'de Paylaş