Dünyayı Değiştirenler Seti112,00   TL  
%35
 
   
72,80   TL
 

Adet

100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava.ISBN : 9786051302013
Twitter'da Paylaş    Facebook'da Paylaş    instagram    Pinterest'de Paylaş


Yeni ürünler   ÜRÜN DETAY

ŞAMPİYONLAR


Azimli, yetenekli, kararlı sporcular... Hepsi şampiyon oldu, tarihe geçti. Peki çocuklukları nasıldı? Hayalleri nelerdi? Büyüdüklerinde neler oldu? Karşılaştıkları zorlukları nasıl aştılar?

 

Bu kitapta futbol, basketbol, atletizm, yüzme, dağcılık gibi farklı spor dallarında şampiyon olmuş kişilerin yaşamöykülerini okuyacaksınız. Onlar sadece yetenekli değil kararlı ve azimliydiler. Farklıydılar, rekabet etmekle kalmayıp hayallerinin peşinden gittiler ve eşsiz başarılarıyla rekorlar kırdılar… 

 

Kitapta yer alan şampiyonlar:

Pelé, Ayrton Senna, Usain Bolt, Michael Jordan, Coppi ve Bartali, Nadia Comâneci, Carl Lewis, Alberto Tomba, Muhammed Ali, Büyük Torino, Martina Navrátilová, Valentino Rossi, Walter Bonatti, John McEnroe, Alex Zanardi, All Blacks, Abbagnale Kardeşler, Federica PellegriniYazan: Guido Sgardoli

Resimleyen: Giuseppe Ferrario

Çeviren: Tülin Sadıkoğlu

Konu: Yaşam Öyküsü, Spor, Başarı, Zorlukları Aşmak, Azim

Tema: Toplum Hayatı, Kişisel Gelişim, Sanat

Sınıflar: 5. 6. ve 7. Sınıflar
Ebat: 16 x 20.5 cm
Sayfa Sayısı: 144

Türü: Çocuk kitabı-Biyografi
Yaş: 10 yaş ve üzeri


DÂHİLER

Farklı alanlardan, değişik zamanlardan tanınmış ve başarılı olmuş 16 dâhi... Her biri kendi alanında ilk oldu, çığır açtı. Peki çocuklukları nasıldı? Hayalleri nelerdi? Büyüdüklerinde neler oldu? 

 

Bu kitapta, bilim, edebiyat, müzik, resim, sinema, teknoloji ve daha pek çok alandan seçilen olağanüstü kişilerin yaşamöykülerini okuyacaksınız. Onlar da kusurları, korkuları, tutkuları, umutları ve duygularıyla tıpkı bizler gibiydi. Nadiren birer deha olduklarını düşünmüşlerdi. Fakat her biri hayallerinin peşinden gitti, engelleri aştı, dünyayı değiştirdi…

 

Kitapta yer alan dâhiler: 

Albert Einstein, Marie Curie, Leonardo da Vinci, Kristof Kolomb, Johannes Gutenberg, Nelson Mandela, Rita Levi-Montalcini, Sigmund Freud, Galileo Galilei, Picasso, Maria Callas, Mozart, William Shakespeare, Gandhi, Steve Jobs, Stanley KubrickYazan: Guido Sgardoli
Resimleyen: 
Giuseppe Ferrario

Çeviren: Tülin Sadıkoğlu

Konu: Yaşam Öyküsü, Bilim, Sanat, Teknoloji, Başarı, İcatlar

Tema: Toplum Hayatı, Kişisel Gelişim, Bilim ve Teknoloji

Sınıflar: 5. 6. ve 7. Sınıflar
Ebat: 16 x 20.5 cm
Sayfa Sayısı:
 120

Türü: Çocuk kitabı-Biyografi
Yaş: 
10 yaş ve üzeriFİKİRLERYaşamlarımızda büyük değişimlere yol açan icatların arkasında genellikle bir ilham, dâhice bir fikir ve çoğu zaman da harika bir hikâye vardır!

Merkezi ısıtma, kâğıt, kurşunkalem, tren, bisiklet, fotoğraf, bilgisayar, daktilo, telefon, otomobil, telsiz, x ışınları, plastik, televizyon, antibiyotik, mikrodalga fırın, video oyunu, internet ve web...

Milyonlarca insanın yaşamını değiştiren bu fikirler mucitlerin aklına nereden geldi? Kafalarının içinde her şeyi değiştirecek o fikrin ilk kıvılcımı çaktığında ne yapıyorlar, ne düşünüyorlar, ne söylüyorlardı... Bu kitapta yer alan 18 mucidin hikâyesiyle, bu icatların hangi şartlar altında yapıldığını keşfedeceğiz.

Günümüzde kullanmaya devam ettiğimiz çeşitli icatların ilgi çekici yolculuklarını yalın ve eğlenceli bir dille anlatan Fikirler kitabı, 10 yaş ve üzeri okurları hem bilgilendiriyor hem de onlara ilham veriyor.


Yazan: Christian Hill

Resimleyen: Giuseppe Ferrario

Yaş Grubu: 10 yaş ve üzeri

Ölçü: 16 x 20,5 cm

Sayfa Sayısı: 136

Cilt: Karton Kapak

Kâğıt: 1. Hamur

Basım Tarihi: Mart 2020


KEŞİFLER


Parmak izinin keşfi, kan dolaşımının, yerçekiminin, aşının, elektriğin, radyoaktivitenin keşfi… hepsi insanlığın yönünü değiştirdi.

Peki, coğrafyadan fiziğe pek çok dalda çalışan bilim insanı, doktor, arkeolog ve kâşifler hangi güçlü isteklerle bu keşifleri yaptılar? Onları harekete geçiren ilk parlak fikir neydi, hangi aşamalarda zorlandılar, keşiflerini nasıl başarıyla sonuçlandırdılar?

Dünyayı değiştiren 16 keşfin ilgi çekici hikâyelerini yalın ve eğlenceli bir dille anlatan Keşifler kitabı, 10 yaş ve üzeri okurları hem bilgilendiriyor hem de onlara ilham veriyor.


Yazan: Christian Hill

Resimleyen: Giuseppe Ferrario

Yaş Grubu: 10 yaş ve üzeri

Ölçü: 16 x 20,5 cm

Sayfa Sayısı: 112

Cilt: Karton Kapak

Kâğıt: 1. Hamur

Basım Tarihi: Mart 2020

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ödeme Bilgisi
Ödeme
Görüş ve sorularınız için
0 (216) 474 23 43