Yazan: Mustafa Hakkı Kurt


Sayfalara Göz At.
   

Yeşil Çekirgeler Zamanı


Bir mevsim, ‘büyüyecek’ kadar uzun olabilir mi?


21,00   TL  
%30
 
   
14,70   TL
 

Adet

100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava.Yazan: Mustafa Hakkı Kurt
İllustrasyonlar: Zeynep Özatalay
Türü: Gençlik Edebiyatı
Konu: İlkgençlik, ,Arkadaşlık, Adalet, Ebeveyn Ayrılığı, Sorumluluk, Öykü Yazmak
Tema: Duygular ve Hayaller, Zaman ve Mekan, İletişim
Sınıf: 6. ve 7. Sınıflar
Yaş Grubu: 10 yaş ve üzeri
Ölçü: 13,5x19,5 cm
Sayfa Sayısı: 144

ISBN : 9786059781756
Twitter'da Paylaş    Facebook'da Paylaş    instagram    Pinterest'de Paylaş


Yeni ürünler   ÜRÜN DETAY

“On dört yaşındaydım ve bir sürü derdim vardı... Yine çekirge mevsimi gelmişti ve ben çekirgelerden korkuyordum…”

Küçük bir kasabada yaşayan Arman için kısacık çekirge mevsimi, büyük bir değişim dönemi olacaktır. Hayat dertleriyle sevinçleriyle akıp giderken Arman ansızın kendini bir hırsızlık olayının içinde bulur. Bir karar vermesi gerekecektir: Sessiz mi kalmalı, yoksa gördüklerini polise mi anlatmalı?.. Ailesi, yakın arkadaşları Şefo ile Mistili ve sınıflarına yeni gelen Aylin, Arman’ı bu macerada yalnız bırakmayacaktır.

Yeşil Çekirgeler Zamanı, heyecanlar, gerilimler, duygular, arkadaşlıklarla örülü bir ilkgençlik romanı. Usta yazar Mustafa Hakkı Kurt, değişimlere ayak uydurmaya çalışan bir gencin hayatından maceralı bir kesiti, yaşamın gerçeklerine dokunarak, aydınlık, akıcı bir dille anlatıyor. 


Yeşil Çekirgeler Zamanı romanı ile Mustafa Hakkı Kurt’a, Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı (KYÖV) Çocuk Edebiyatı Ödülü!

Değerli yazarımız Mustafa Hakkı Kurt, Yeşil Çekirgeler Zamanı romanıyla Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı (KYÖV) Çocuk Edebiyatı Ödülü’nü kazandı. Sevinçle kutlarız, nice güzel kitaplara ve ödüllere!
Bu yıl ilk kez verilen Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı (KYÖV) Çocuk Edebiyatı Ödülleri, 21 Aralık 2017 tarihinde, ODTÜ KYÖD Okulları'nda düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Çocukların bilincini kirletmeyen, estetik algılarını geliştiren, edebiyattan zevk almalarını sağlayan Türkçe eserlerin ortaya çıkarılması ve çocuk edebiyatına dikkat çekilmesini amaçlamayan yarışmaya, yazarlar 7-14 yaş aralığı için hazırlanmış şiir, masal, öykü ve romanları ile katıldı. 
Ödüller, Juju Beni Unutma adlı kitabıyla Çiğdem Sezer'e, Yeşil Çekirgeler Zamanı adlı kitabıyla Mustafa Hakkı Kurt’a, Oyun Sevenler Şapka Taksın, Şiir Sevenler Parmak Kaldırsın, Kedi Sevenler Buraya Toplansın adlı 'Sanata İlk Adım' dizisiyle Mavisel Yener’e verildi. Ödül alan tüm yazarları kutlarız.
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ödeme Bilgisi
Ödeme
Görüş ve sorularınız için
0 (216) 474 23 43